Cheltenham Town Ladies FC First Team And Reserves Fixtures 2018/19

25th July 2017

CHELTENHAM TOWN LADIES FIXTURES FOR THE FA WNL SW DIVISION & RESERVES FIXTURES FOR SWWFL EASTERN DIVISION 2018/19

 

Home matches will be played at the DN Fire Stadium, Tewkesbury Road, Cheltenham, GL51 9DY unless otherwise stated.

Kick off is 2pm unless stated otherwise.

Home scores first. 

19 Aug Brislington Ladies (A) 4-7 (Martin 4, Briscoe, Wyatt, Hitchcox)
26 Aug Maidenhead United FC Ladies (H) 5-1 (Morris, Hitchcox and Martin 3)
2 Sept Luton Town (A) FA WNL Cup Dtmg Rd 1-3 (Martin, Leask, Martin)
9 Sept Buckland Athletic (H) 2-2 (Martin, Hitchcox)
9 Sept AEK Boco (A) Reserves 1-3 (Cable x2, Wyatt)
13 Sept Swindon Town Ladies (A) 0-2 (Martin, Hitchcox)
16 Sept Southampton Saints G&L (H) 2-1 (Fensome, Hitchcox)
16 Sept Almondsbury Women (A) Reserves 1-3 (Haden-Godwin, Reilly, Skipp)
23 Sept Brislington LFC (H) SSE Women’s FA Cup 4-1 (Martin x2,Hitchcox x 2)
30 Sept FC Chippenham (A) Reserves 1-4 (Robbins, Cable, Levett x2)

7 Oct Exeter City LFC (H) SSE Women’s FA Cup 1-0 (Walters).
7 Oct Frampton Rangers (H) Reserves 0-1
14 Oct Cardiff City LFC (A) FA WNL Cup 2nd Round 5-3 (Hitchcox x 2, Martin)
21 Oct Forest Green Rovers (H) GFA Trophy 13-1 (Brown x 5, Durham x3, Martin x2, Hateley, Hitchcox, Knuckey)
21 Oct Oldland Abbotonians (A) Reserves 2-4 (Dance, Levett, Skipp, Toth)
28 Oct Poole Town (A) 0-7 (Fensome, Martin, Knuckey x2, Brown, Butterfield, Hitchcox)
28 Oct Swindon Spitfires (A) Reserves 2-4 (Dance, Skipp, Levett, Toth)

4 Nov Chesham United (H) 0-1
4 Nov Laverstock & Ford (A) Reserves 0-4 (Krabbe x 2, Wiltshire, Amarquaye)
11 Nov Buckland Athletic (A) FAC 1st Rd 2-0
18 Nov Downend Flyers (A) GFA Trophy 0-4 (Davies, Martin, Hitchcox, Hateley)
18 Nov Chipping Sudbury Town (H) Res GFA Trophy 1-1 (5-4 pens)
25 Nov Southampton Women (H) 1-0 (Martin)
25 Nov Wootton Bassett (A) Reserves (4-0)

2 Dec AEK Boco (H) Reserves 5-1 (Levett, Skipp, Wiltshire, Christopher, Donnelly)
9 Dec Brislington (H) 2-2 (Butterfield,Brown)
9 Dec Almondsbury Women (H) Reserves 2-0 (Toth, Levett)

6 Jan RES: FC Chippenham (H) 6-1 (Knuckey x3, Levett, Toth, Skipp)
13 Jan Maidenhead United (A) 0-3 (Newns, Briscoe, Martin)
13 Jan RES: Frampton Rangers (A) 1-0
20 Jan Buckland Athletic (A) 3-2(Martin, Knuckey)
20 Jan RES: Swindon Town Dev (A) 2-1 (Levett)
27 Jan Larkhall Athletic (H) 2-0 (Martin, Davies)

10 Feb RES: Swindon Town Dev (H) 1-0 (Lusmore)
17 Feb AEK Boko (A) GFA Trophy 0-9 (Knuckey,Fensome x3,Wilkins, Butterfield,Newns,Hitchcox, Wiltshire).
17 Feb RES: Almondsbury (H) GFA Trophy 0-1

3 Mar Keynsham Town (A) 6-2 (Brown, Hitchcox)
10 Mar Poole Town (H) 6-2 (brown x 4, Hitchcox, Bevan)
17 Mar RES: Laverstock & Ford (H)
17 Mar Almondsbury (A) GFA Trophy 2-4 (Ellis, Martin x2, Hateley)
24 Mar Southampton Womens (A)0-1 (Own goal)
31 Mar Southampton Saints (A)
31 Mar RES: Trowbridge Town (A)

7 Apr Chesham United (A)
7 Apr RES: Wootton Bassett (H)
14 Apr RES: Swindon Spitfires (H)
14 Apr Keynsham Town LFC (H)
28 Apr Swindon Town (H)

5 May Larkhall Athletic (A)


D2 Interactive